Części i serwis

Układy podwozia spycharki i podwozia koparki

Firma Caterpillar projektuje, konstruuje, testuje oraz produkuje układy i części podwozia do wszystkich spycharek i koparek Cat® pracujących na całym świecie.

 

 Dowiedz się więcej u Twojego lokalnego przedsawiciela ds. serwisu i części.

 

Najlepsze układy podwozia

Części podwozia Cat® pracują jako wydajny zespół zdolny do prowadzenia maszyny w każdych warunkach terenowych. Od wdrożenia pierwszego ciągnika gąsienicowego w 1925 roku Caterpillar nieustannie modernizuje i udoskonala możliwości podwozia. Dzięki wysokiej jakości materiałom oraz dokładnie kontrolowanym procesom produkcyjnym części podwozia produkowane przez Cat są niezawodne, trwałe i zużywają się w równomiernym tempie. Wprowadzenie na rynek w 2004 roku podwozia Cat SystemOne, które pozwala zwiększyć wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów utrzymania i eksploatacji, potwierdziło wiodącą pozycję Caterpillar w branży.

Kolejne badania przeprowadzane przez niezależne firmy udowodniły, że żaden inny producent nie dostarcza podwozi o tak długiej odporności na zużycie, użyteczności i innych zaletach jak podwozia Cat.

Caterpillar wie ponadto, jak pomóc klientom maksymalnie zwiększyć opłacalność inwestycji w podwozie. Biorąc pod uwagę, że 50% kosztów utrzymania i eksploatacji maszyny gąsienicowej dotyczy podwozia, warto utrzymywać je w jak najlepszym stanie. Porozmawiaj z dealerem Cat o dostępnych produktach i usługach, które mogą pomóc w ograniczeniu nieplanowanych przestojów oraz uzyskaniu maksymalnej wydajności.

 

Obracanie tulejek łańcucha

W standardowych podwoziach tulejki łańcucha są nieobrotowe i zużywają się wyłącznie po wewnętrznej stronie, jeżeli nie są popękane ani przetarte do sworznia można je obrócić i wydłużyć życie łańcucha nawet dwukrotnie. W celu obrócenia tulejek, cały łańcuch trzeba rozebrać na elementy pierwsze, wyczyścić, przesmarować oraz w razie potrzeby wymienić zniszczone tulejki lub uszczelnienia. Do takiej operacji potrzeba specjalistycznego sprzętu oraz fachowej wiedzy. Bregerat Monnoyeur, jako jedna z niewielu firm w Polsce wykonuje taką usługę. W celu określenia czy łańcuchy w Twojej maszynie nadają się do obrócenia, umów się z osobistym konsultantem na:

Pomiar podwozia

Jest to usługa polegająca na określeniu poziomu zużycia podwozia w koparce gąsienicowej lub spycharce. Pomiaru dokonują specjaliści przy pomocy ultrasonografu, który pozwala określić grubość mierzonego materiału. Te dane trafiają do systemu, który przelicza te wartości na procentowe zużycie poszczególnych komponentów. Pomiar podwozia pozwala przewidzieć okres do całkowitego zużycia, dzięki czemu można zaplanować przestój związany wymianą gąsienic. Nasi konsultanci wykorzystują również wyniki pomiarów poszczególnych elementów do zarządzania podwoziem, co pozwala wprowadzić znaczące oszczędności zarówno czasu jaki i pieniędzy.

 

 

 

 

Informacji na temat wycen regeneracji podwozia na oryginalnych częściach CAT udzielają nasi doradcy sprzedaży części i usług:

2