O firmie

Strona główna > O firmie
1906 - W tym czasie najlepsze maszyny europejskie produkowane są w Wielkiej Brytani. Henry Bergerat staje naprzeciw nowym wymaganiom rynku i zakłada firmę importującą i dystrybującą maszyny parowe dla przemysłu oraz robót drogowych. Jego kuzyn, Francis Monnoyeur wkrótce do niego dołącza. Firma rozwija się bardzo prężnie na rynku francuskim jak również europejskim.

1926 - zostaje utworzona spółka o nazwie Hy. Bergerat, Francis Monnoyeur et Cie. W tym także roku Francis Monnoyeur odkrywa istnienie "maszyny przyszłości" - amerykańskiego ciągnika gąsienicowego CATERPILLAR "Sixty". 6 grudnia podpisuje umowę, dzięki której Bergerat Monnoyeur zostaje oficjalnym dystrybutorem maszyn Caterpillar we Francji.

Równocześnie spólka rozwija się na rynkach zagranicznych stając się dystrybutorem sprzętu CATREPILLAR w Algierii w 1981 roku, w Rumunii w 1991 roku, w Polsce w 1997 roku i następnie w Belgii i Luksemburgu w 2004 roku.

Dzisiaj Grupa Monnoyeur zatrudnia ponad 5 500 pracowników w 6 krajach. W Polsce Grupa Monnoyeur jest obecna od 1997 roku - należą do niej 2 spólki: Bergerat Monnoyeur oraz Eneria
2